POWIATOWY KONKURS LITERACKI "JEDEN DZIEŃ Z ŻYCIA BORUTY" Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: Dorota Kowalczyk   
24.05.2018.

Wiktor Kucina – uczeń klasy Va zdobył III miejsce w Powiatowym Konkursie pt.,, Jeden dzień z życia Boruty”. Organizatorem konkursu była Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Łodzi- filia w Łęczycy. Jego celem była promocja czytelnictwa, propagowanie wiedzy o Ziemi Łęczyckiej oraz rozwijanie umiejętności literackich. Tematem konkursu było wymyślenie i napisanie nowej przygody diabła Boruty, która dzieje się w jeden dzień. Tekst miał być opowieścią, która opisuje inaczej niż w legendach historię bohatera. Borutę należało osadzić w czasach najbardziej pasujących do wymyślonej historii. Autor mógł opisać Borutę w różnych wcieleniach znanych i wymyślonych.

W konkursie uczestniczyło 65 uczniów ze szkół Powiatu Łęczyckiego, w tym ze szkół podstawowych 39 uczestników. Komisja przyznała w tej kategorii trzy pierwsze miejsca oraz dwa wyróżnienia.

Uczeń naszej szkoły Wiktor Kucina swojej pracy nadał tytuł,, Jak Boruta podróżował po Polsce”.  Autor zachwycił komisję przemyślaną narracją, interesującym dialogiem,  elementami humoru i przede wszystkim dobrym warsztatem literackim. Uroczyste wręczenie nagrody nastąpi 28.05.2018r. w Muzeum w Łęczycy. WIKTOR, GRATULACJE dla CIEBIE!

Opiekunem literackim ucznia była p. G. Mikołajczyk.

 

 


 

Zmieniony ( 05.06.2018. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »