SPOTKANIA Z MUZYKĄ Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: Dorota Kowalczyk   
23.05.2018.
23 kwietnia w naszej szkole odbył się niezwykły, orientalny spektakl. Na scenie pojawiła się zwiewna postać, która przeniosła nas daleko do krainy orientu. Artystka zaprezentowała tańce arabskie, przybliżając uczniom kulturę dalekiego wschodu. Taniec orientalny kształtuje umiejętność panowania nad własnym ciałem, rozwija wszystkie mięśnie.Poza aspektem "fizycznym" bardzo istotnym elementem tańca orientalnego są emocje. To one nadają wyjątkowego i indywidualnego charakteru tańcu arabskiemu. Emocje towarzyszyły naszym uczniom także w trakcie konkursów tanecznych, które dowiodły, że tego typu taniec nie jest tak łatwy, na jaki wygląda.
 

Zmieniony ( 12.09.2018. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »