HISTORIA - CZAS NA PRZYGODĘ-„ODZYSKANIE NIEPODLEGŁOŚCI” Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: Dorota Kowalczyk   
03.05.2018.

HISTORIA - CZAS NA PRZYGODĘ  -   „ODZYSKANIE NIEPODLEGŁOŚCI” 

Pod takim hasłem w naszej szkole odbyła się „żywa lekcja historii”, którą przeprowadziło Bractwo historyczne KERIN.  Rok 2018 jest dla nas Polaków rokiem wyjątkowym, ponieważ obchodzimy w nim niezmiernie ważne wydarzenie – 100 Rocznicę Odzyskania Niepodległości.

 

W związku z tym zaprosiliśmy do naszej szkoły  grupę rycerską KERIN, która przygotowała niezwykłą lekcję upamiętniającą odzyskanie  przez Polskę niepodległości. W spotkaniu  tym wzięli udział uczniowie klas I – III oraz IV – VII. Na początku członkowie Bractwa w atrakcyjny i ciekawy sposób opowiedzieli o czasach demokracji szlacheckiej, zwycięstwach husarii, aby następnie wyruszyć wehikułem czasu w okres zaborów, powstań i wojen. Wyjątkową atrakcją dla uczniów była możliwość wcielenia się w różnych bohaterów historii. Do dyspozycji były miecze, włócznie, kajdany oraz możliwość obejrzenia repliki munduru J. Piłsudskiego. Dzięki takim rekwizytom uczestnicy „żywej lekcji” mogli choć przez chwilę poczuć klimat minionych czasów. Mogli również przekonać się, że historia nie jest nauką bazującą tylko na wiedzy z podręcznika, lecz może być fantastyczna przygodą.

Dla młodszych uczniów było to pierwsze takie spotkanie z historią, a starsi mogli poszerzyć swoja wiedzę na temat tworzenia się państwa polskiego. Żywe lekcje historii to sposób na skuteczne nauczanie historii i rozbudzanie zainteresowań historią.

 

 
 

 

 

 

 

Zmieniony ( 12.09.2018. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »