APEL WIELKANOCNY Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: Dorota Kowalczyk   
28.03.2018.

 

 

 

Wielkanoc-to najważniejsze święto w naszej chrześcijańskiej tradycji. W czasach, gdy człowiek skłonny jest skupiać się na zewnętrznej oprawie świąt, warto zwrócić myśl ku temu, co jest najistotniejsze oraz warto pomyśleć nad triumfem Zmartwychwstania…  .

Dlatego z racji zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy Samorząd Uczniowski przybliżył nam najpiękniejsze zwyczaje i tradycje związane z tymi świętami. Uczniowie klas siódmych wprowadzili zebranych w tematykę Wielkiego Tygodnia i wydarzenia związane z Triduum Paschalnym. Zwrócili uwagę na przeżywanie tego najstarszego i chrześcijańskiego obrzędu oraz podkreślili radość ze Zmartwychwstania. W dalszej części przypomnieli, co powinno znajdować się w koszyczku, a także podkreślili ważność symboli.

Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Julia Oleska złożyła życzenia świąteczne.

W imieniu Samorządu Uczniowskiego życzę Panom Dyrektorom, Nauczycielom, Pracownikom Obsługi i Administracji oraz Uczniom zdrowych, pogodnych,  pełnych wiary i miłości Świąt Wielkanocnych, radosnego wiosennego nastroju oraz serdecznych spotkań w gronie rodziny i przyjaciół. Życzę smacznego jajka oraz wielu potrzebnych łask od Zmartwychwstałego Pana  Jezusa Chrystusa. Wesołego Alleluja!

 

 

 

Zmieniony ( 12.09.2018. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »