OGÓLNOPOLSIE DYKTANDO (NIE TYLKO) DLA MISTRZÓW Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: Dorota Kowalczyk   
18.02.2018.

 15 grudnia 2017 r. tradycyjnie odbyło się w naszej szkole Ogólnopolskie Dyktando (nie tylko)dla Mistrzów, organizowane przez Instytut Rozwoju Edukacji w Warszawie. Celem dyktanda było praktyczne wykorzystanie zasad ortograficznych i interpunkcyjnych w formie zabawy edukacyjnej.

Dyktando przeprowadzono w naszej szkole na trzech poziomach:

Poziom I edukacja wczesnoszkolna (kl. I-III)- 7 uczestników

Poziom II klasy IV-VI- 26 uczestników

Poziom III- klasy VII-18 uczestników

W całym kraju na poziomie I wzięło udział 1487 uczestników, na poziomie II 2230, a na poziomie III 1153 uczestników. Młodsze dzieci mogły uzyskać 130 punktów, starsze 136 i 140.

Najlepsza z klas młodszych okazała się Zuzanna Lisewska z klasy III b, która zdobyła 126 punktów i zajęła 5 miejsce. Otrzymała dyplom laureata i nagrodę książkową. Bardzo dobry wynik osiągnęła również Dominika Dominiakz klasy III b, która zdobyła 122 punkty i otrzymała dyplom wyróżnienia.

Z poziomu II najlepszy okazał się uczeń klasy V b Marcin Kubiak, który zdobył 136 punktów i zajął 5 miejsce wśród wszystkich piszących na poziomie II. Otrzymał dyplom laureata oraz nagrodę książkową.

Z poziomu III najlepiej poradził sobie Patryk Jerzmanowski z klasy VII b, który zdobył 122 punkty, uplasował się na 15 miejscu i otrzymał dyplom wyróżnienia.

Koordynatorkami dyktanda były panie: Grażyna Mikołajczyk i Anna Romek.

Wszystkim uczniom GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów!

 

WYNIKI RANKING

Zmieniony ( 12.03.2018. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »