SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM W KLASACH Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: Dorota Kowalczyk   
07.12.2017.
,,Jedzie święty Mikołaj
białą brodą świeci.
Worek z prezentami
ma dla grzecznych dzieci”.

 

W polskim kalendarzu zapisany jest dzień, który niesie wiele radości i upominków – to 6. grudnia. Tradycją naszej szkoły stało się coroczne organizowanie przez Samorząd Uczniowski spotkania z Mikołajem. To czas, kiedy na dobre  rozpoczyna się oczekiwanie na najpiękniejsze i najbardziej rodzinne święta w roku.

Dzisiaj z samego rana odwiedził nas miły gość - św. Mikołaj. Przybył w towarzystwie pięknych pomocnic i zapukał do drzwi każdej klasy. Opowiedział dzieciom o postaci Mikołaja, tradycjach  związanych z tą niezwykłą osobą oraz zbliżających się świętach Bożego Narodzenia.

Mikołaj bardzo dobrze czuł się u nas, choć za oknem była jesienna plucha. Wyśmienity humor gościa świadczył o dobrym kontakcie ze wszystkimi. Wśród uczniów szczególnie klas starszych było zdziwienie, że nikt nie dostał rózgi. Mikołaj śpiewał z dziećmi kolędy i opowiadał o magii świąt. Na zakończenie wizyty każdego obdarował słodkością i zapowiedział, że czeka na listy od dzieci, dzięki którym wspólnie włączymy się do udziału w rekordzie Polski.

Takie chwile sprawiają nam wiele przyjemności. Tym miłym akcentem zapraszamy Mikołaja za rok, a Radzie Rodziców serdecznie dziękujemy za współpracę w tym przedsięwzięciu.

 

 

                                                                             GALERIA ZDJĘĆ

Zmieniony ( 12.09.2018. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »