,, ZAPAL PAMIĘĆ!” – SZKOLNA ZBIÓRKA ZNICZY Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: Dorota Kowalczyk   
02.11.2017.

,, Płoną świeczek szeregi,

płoną świeczek tysiące,

powiewają płomyki

zamyślone i drżące.

 

Więc płomykiem jak dłonią,

dłonią ciepłą i jasną

pozdrawiamy tych wszystkich,

których życie już zgasło.”

                                      Hanna  Łochocka

 

Uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawcami podjęli się zbiórki zniczy, które będą zaniesione przez nich  na cmentarze w Górze i Tumie.

Jesień – to czas wielu refleksji, które łączą świat doczesny ze światem zmarłych, a dzień Wszystkich Świętych ma swoją specyficzną wymowę. Początek listopada – to czas pogrążenia się w myślach i ogólnej melancholii. To czas, w którym świat zwalnia swój szaleńczy pęd na co dzień. Przed tym dniem uczniowie wraz z wychowawcami odwiedzili groby poległych żołnierzy, właścicieli ziemskich, nauczycieli, koleżanek i kolegów, innych bliskich osób oraz te zapomniane….., by postawić kwiaty, zapalić znicze i oddać hołd poprzez modlitwę oraz chwilę ciszy. Ogólnie zebraliśmy ponad 200 zniczy.

Akcja ta corocznie pielęgnowana przez nas jest wspaniałą żywą lekcją wychowania obywatelskiego i patriotycznego. Jest organizowana i przeprowadzana od wielu, wielu lat. Pozwala w chwili zadumy zastanowić się nad życiem i przemijaniem. Dzięki wam Uczniowie zapłoną znicze, a w nich zawarta nasza pamięć. Wszystkim którzy zaangażowali się w tę akcję, dając dowód, że pamięć historii żyje w nas, serdecznie dziękujemy.  Szkolną akcją koordynował Samorząd Uczniowski. 

 

 

 

 

Zmieniony ( 12.09.2018. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »