SPOTKANIE AUTORSKIE Z WIESŁAWEM DRABIKIEM Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: Dorota Kowalczyk   
23.10.2017.

11października br. w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie z Wiesławem Drabikiem, autorem ponad 200 książeczek dla najmłodszych. W spotkaniu uczestniczyły dzieci z klasy II i klas III wraz opiekunami. Mistrz rymowania czytał dzieciom i uczestnikom bajeczki m.in: „Bajka o Smoku i Kraku i o tym jak powstał Kraków”, „Awantura na podwórku”, „Łakomczucha”, „Odjazdowy zwierzyniec”, „Mundial na pastwiskach”, „Bocianek Janek”, „Kocie łakocie”. Są to pełne humoru, wierszowane bajeczki chętnie czytane i oglądane przez najmłodszych. Pisarz żonglował żywym słowem wprawiając wszystkich w dobry humor, cytował śmieszne, rymowane zagadki. Nie obyło się bez zabawy ćwiczącej spostrzegawczość. Gość spotkania dzieciom najbardziej aktywnym wręczał drobne kolorowe naklejki. Za największą liczbę zdobytych naklejek dwoje dzieci otrzymało w nagrodę książeczki pisarza. Większość z dzieci wyszło ze spotkania z salwą rymowanek związanych z jego imieniem lub zakupioną bajką z autografem pisarza.

Wiesław Drabik jest autorem ponad 200 książek dla dzieci – niektóre z nich ilustrował. Większość publikacji to wesołe, rymowane bajki o zwierzętach, adresowane do najmłodszych czytelników i ich rodziców. Wiele z nich ukazało się seriach: Bardzo śmieszna Historia, Odjazdowy zwierzyniec, Wśród Przyjaciół, Bajeczki ze śmiechu beczki.

Najbardziej znane książeczki autora to: Bajka o Smoku i Kraku, i o tym jak powstał Kraków, Awantura na podwórku, Łakomczucha, Kocie łakocie, MAŁa mYSZ skacze czyli myszomania, Mundial na Pastwiskach. Powodzeniem wśród dzieci cieszą się serie: „Zostań Mistrzem” i „Czytam z tatą” w żartobliwej formie opisujące drogę do medali najlepszych polskich sportowców, którzy w tych bajkach występują pod postaciami sympatycznych zwierzątek.

Wiesław Drabik jest również autorem krótszych form, z których kilka umieszczono w wyborze: 100 wierszy na każdą okazję. Niektóre z książek były prezentowane w programie telewizyjnym pt. "Książki z górnej półki", pokazano je również na Międzynarodowych Targach Książki w Bolonii w 2003 roku. Od wielu lat autor spotyka się z czytelnikami na targach książki oraz podczas spotkań autorskich, w bibliotekach, szkołach, przedszkolach i księgarniach w całej Polsce.

 

 

 

Zmieniony ( 12.09.2018. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »