DZIEŃ PATRONA Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: Dorota Kowalczyk   
18.10.2017.

Wyjątkowo podniosła atmosfera towarzyszyła tegorocznym obchodom Dnia Patrona Szkoły. Uroczystość odbyła się 10 października i rozpoczęła mszą świętą w kościele, którą  celebrował  ksiądz biskup Wojciech Osial. Już na wstępie wyraził radość i podkreślił, że uczniowie naszej szkoły są wychowywani w duchu wartości przekazywanych przez Świętego Jana Pawła II.

 


 

Dalsza część odbyła się w szkole, głównym jej hasłem było ,, Nie bójcie się być świętymi!”. Najważniejszym punktem była gra terenowa. W przedsięwzięcie to zaangażowali się uczniowie klas I – VI wraz ze swoimi wychowawcami. W szkole zostały zorganizowane stanowiska. Uczniowie podążając z mapą, musieli je odnaleźć,  odpowiedzieć na różne na pytania i wykazać się umiejętnościami.  Tylko uczniowie posiadający wszystkie te zalety mogli liczyć na wysokie miejsce. W kategorii klas I – III najwięcej punktów zdobyła klasa IIIb, zaś w klasach starszych najlepszą okazała się klasa Va. Celem gry było głębsze poznanie postaci patrona jako człowieka posiadającego wszechstronną wiedzę z różnych dziedzin, a także bramkarza, podróżnika, poetę i aktora, krasomówcę, poliglotę, a przede wszystkim wielkiego przyjaciela dzieci i młodzieży. Jego słowa skierowane do nas zrozumieliśmy jako wskazówkę do życia codziennego, bo tak naprawdę każdy z nas może świętym być…

 


 

Uwieńczeniem dnia była część artystyczna w wykonaniu uczniów szkoły podkreślająca, że święty to po prostu człowiek, który żyje normalnie, kocha Pana Boga i innych ludzi. Teraz mogliśmy zauważyć i przekonać się jak skromnym i radosnym kapłanem jest nasz ksiądz biskup. Mamy nadzieję, że ta wizyta w progach naszej szkoły oraz treść dzisiejszego dnia, zapiszą się nie tylko na stronie, ale także w naszych sercach, przynosząc dobre owoce w czynach i działaniach.

Uroczystość przygotowały panie: Zofia Barylska i Grażyna Mikołajczyk wraz z uczniami klas siódmych.

 

 

 

 

 

Zmieniony ( 12.09.2018. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »