LEKCJA PROFILAKTYKI POŁĄCZONA Z MUZYKĄ Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: Dorota Kowalczyk   
01.10.2017.

 

,, Broń się, nie trać wiary” -  to tytuł programu o charakterze profilaktyki uzależnień , w ramach którego Piotr Lubertowicz ,,Lupi” znany wokalista i gitarzysta związany z polską sceną bluesowo - rockową spotkał się 28 września 2017r. z uczniami klas szóstych, siódmych i gimnazjum naszej gminy w hali sportowej Sz.P. im. Jana Pawła II w Górze Św. Małgorzaty.

Piotr Lubertowicz – to laureat wielu festiwali muzycznych np. w Jarocinie czy Węgorzewie. Tworzył i koncertował z zespołami takimi jak: Nocna Zmiana Bluesa, Chłopcy z Placu Broni, Lady Pank. Obecnie gra i koncertuje z wokalistą zespołu Dżem – Jackiem Dewódzkim.

W swoim życiu przeszedł bardzo wiele i potrafił w doskonały sposób przekazać młodej publiczności swoje doświadczenia. Świadom wielu niebezpieczeństw i pokus czyhających we współczesnym świecie, zawarł głębokie przekonanie we własnej twórczości. Wiarygodność ta jest tym większa, iż stanowi zapis Jego osobistych przeżyć.

Występ Piotra Lubertowicza - to spójne dzieło mówiące o narkomanii, alkoholizmie, przemocy, pościgu za pieniądzem, stresie i samotności.  W sposób naturalny i prosty przedstawił swoją drogę prowadzącą do narkomanii i walkę o samego siebie, by wyjść z nałogu. ,,Lupi” – to  człowiek, któremu udało się zwyciężyć, dlatego starał się uświadomić zebranych, by nie stwarzać sobie więzienia, z którego nie ma wyjścia. Mówił i śpiewał o tym, jak nałóg niszczył to, co dla niego było najcenniejsze: zdrowie, rodzina, praca i wartości duchowe. Przytaczał wiele historii z życia wziętych, które pokazywały, jak chwila nieuwagi młodego człowieka, może przekreślić całe życie. Uzupełnieniem przekazu była własna muzyka na gitarze oraz aranżacje muzyków rockowych.

Każdy kto uczestniczył w tym koncercie, miał świadomość uczestnictwa w czymś wielkim o głębokim podłożu moralnym i etycznym. Artysta posiada niezwykły  dar przekonywania i nawiązywania kontaktu z młodzieżą, o czym świadczyły gromkie brawa i tłum uczniów po zakończeniu koncertu, którzy chcieli zamienić z nim jeszcze kilka słów. Była to najlepsza ewaluacja programu.

Dziękujemy za prawdziwą lekcję życia. Występ sfinansował Urząd Gminy w Górze Św. Małgorzaty.

 

 


 

Zmieniony ( 12.09.2018. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »