POMÓŻMY OLIWII ! Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: Dorota Kowalczyk   
27.09.2017.

Uczniowie naszej szkoły kolejny raz włączyli się do akcji charytatywnej organizowanej na rzecz osób niepełnosprawnych przez fundację,, Pomóż i Ty’’ w Gdyni. Tegoroczna akcja stawia za cel pomoc 17 – letniej Oliwii, która pomimo przepukliny oponowo- rdzeniowej i niedowładu kończyn dolnych, jest aktywną i wzorową uczennicą z pasjami. Z uwagi na jej stan zdrowia fizycznego niezbędne jest zapewnienie systematycznej rehabilitacji wspomagającej dalszy rozwój i sprawność. Pasją Oliwii jest sport i taniec. Specjalistyczny sprzęt rehabilitacyjny tj. aktywny sportowy wózek inwalidzki zapewni jej realizację pasji poprzez udział w kursach tańca i zawodach sportowych.  Koszt takiego sprzętu to około 15 000złotych,dlatego od ofiarności i wrażliwości ludzi zależeć będzie dalsze życie Oliwii. W związku z tym dziewczęta z Samorządu Uczniowskiego z pomocą uczniów i wychowawców klas w ramach pracy wolontariatu rozprowadziły cegiełki przysłane przez fundację. Ogólnie zebraliśmy sumę 200zł. 50gr. Pieniądze zostały przesłane na wskazane konto.

Dzięki zaangażowaniu uczniów i nauczycieli naszej szkoły pomoc już wcześniej  otrzymało 15 podopiecznych fundacji. Dla nas ważne jest to, że chcemy pomóc. A każdy z nas pomocy potrzebuje, potrzebował lub może potrzebować. Wierzymy, że dzięki, naszej życzliwości i dobroci, Oliwia  spełni swoje marzenie, czego z głębi serca jej życzymy.

 

 


 

 

Zmieniony ( 12.09.2018. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »