POWIATOWE ELIMINACJE KONKURSU KRASOMÓWCZEGO "PIĘKNIE OPOWIEDZIEĆ OJCZYZNĘ" _CMN_PDF_ALT Print _CMN_EMAIL_ALT
Written by Dorota Kowalczyk   
Tuesday, 26 September 2017

Po raz kolejny odbyły się eliminacje powiatowe Konkursu Krasomówczego „Pięknie opowiedzieć Ojczyznę” organizowane przez PTTK Oddział w Łęczycy. Eliminacje przeprowadzono w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łęczycy w dniu 21.09.2017 r. „Młodzi krasomówcy” opowiadali o walorach, pięknie krajobrazu regionu, przedstawiali sylwetki ciekawych postaci związanych z ich „małą Ojczyzną”. Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II reprezentowało dwoje uczniów:

Dominika Kubiak (kl. VB) i Robert Kubiak (kl. VII B). Poziom konkursu ,jak co roku ,był bardzo wysoki. Uczestnicy walczyli o miejsce do II etapu  - na szczeblu już wojewódzkim.  Szczęście” uśmiechnęło się” do Dominiki, której temat wystąpienia brzmiał „Dom mojej Babci”. Dominika opowiadała o niezwykłej i bliskiej jej sercu osobie – Babci. Sposobem prezentacji, interpretacją, językiem aż wreszcie urokiem osobistym i wdziękiem podbiła serca jury, które przyznało jej I miejsce w kategorii szkół podstawowych. To kolejny sukces Dominiki. W ubiegłym roku była ona zwyciężczynią  II etapu wojewódzkiego co pozwoliło jej zmagać się z najlepszymi „mówcami „ z całego kraju  w Legnicy. I znów   Dominika będzie reprezentować powiat łęczycki  podczas II etapu  konkursu tym razem  w Wieluniu.

Opiekunem i promotorem Dominiki jest mgr Maria Łuczak – nauczyciel jęz. polskiego i historii tutejszej szkoły. Jury przyznało również wyróżnienie dla Roberta Kubiaka za prezentację tematu „Kamienna głowa – łęczycka Królowa”. Opiekunem przygotowującym Roberta była mgr Grażyna Mikołajczyk – nauczycielka jęz. polskiego w S.P. im. Jana Pawła II w Górze Św. Małgorzaty.

 

Last Updated ( Thursday, 28 September 2017 )
 
< Prev   Next >