PLON NIESIEMY, PLON… – UDZIAŁ UCZNIÓW W UROCZYSTOŚCI DOŻYNKOWEJ _CMN_PDF_ALT Print _CMN_EMAIL_ALT
Written by Dorota Kowalczyk   
Wednesday, 20 September 2017

,, Do kraju tego, gdzie kruszynę chleba podnoszą z ziemi przez uszanowanie dla darów nieba, tęskno mi Panie…”

C. K. Norwid

Dnia 27 września w Górze Św. Małgorzaty odbyły się gminne dożynki, które miały charakter religijno – ludowy. Uroczystość odbyła się na parkingu obok szkoły i rozpoczęła się korowodem, w którym uczestniczył także poczet sztandarowy naszej szkoły. Podczas dożynek odbyły się liczne konkursy w ramach współzawodnictwa sołectw. Imprezie towarzyszyły prezentacje artystyczne, w których brały udział zespoły gminne Małgorzaki i Witaszewiacy. Popis instrumentalny dały orkiestry dęte z Tumu i Góry Św. Małgorzaty. Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali również ciekawy program artystyczny. Wszyscy staropolskim zwyczajem zostali poczęstowani chlebem i miodem. Każdy też mógł spróbować smakołyków, które przygotowały gospodynie. Na zakończenie dożynek wszyscy zgromadzeni mogli odprężyć się przy śpiewach i tańcach gwiazdy wieczoru. A uwieńczeniem tego dnia była zabawa taneczna.

 

 

 

 

GALERIA ZDJĘĆ

Last Updated ( Wednesday, 20 September 2017 )
 
< Prev   Next >