PLON NIESIEMY, PLON… – UDZIAŁ UCZNIÓW W UROCZYSTOŚCI DOŻYNKOWEJ Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: Dorota Kowalczyk   
20.09.2017.

,, Do kraju tego, gdzie kruszynę chleba podnoszą z ziemi przez uszanowanie dla darów nieba, tęskno mi Panie…”

C. K. Norwid

Dnia 27 września w Górze Św. Małgorzaty odbyły się gminne dożynki, które miały charakter religijno – ludowy. Uroczystość odbyła się na parkingu obok szkoły i rozpoczęła się korowodem, w którym uczestniczył także poczet sztandarowy naszej szkoły. Podczas dożynek odbyły się liczne konkursy w ramach współzawodnictwa sołectw. Imprezie towarzyszyły prezentacje artystyczne, w których brały udział zespoły gminne Małgorzaki i Witaszewiacy. Popis instrumentalny dały orkiestry dęte z Tumu i Góry Św. Małgorzaty. Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali również ciekawy program artystyczny. Wszyscy staropolskim zwyczajem zostali poczęstowani chlebem i miodem. Każdy też mógł spróbować smakołyków, które przygotowały gospodynie. Na zakończenie dożynek wszyscy zgromadzeni mogli odprężyć się przy śpiewach i tańcach gwiazdy wieczoru. A uwieńczeniem tego dnia była zabawa taneczna.

 

 

 

 

GALERIA ZDJĘĆ

Zmieniony ( 12.09.2018. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »