WYRÓŻNIENIE DLA ROBERTA W KSIĄŻNICY PŁOCKIEJ Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: Dorota Kowalczyk   
31.05.2017.

Zakwalifikowani do finału recytatorzy z licznych szkół zaprezentowali najpiękniejsze teksty poetyckie i literackie,  w których mowa była o książkach, które,, są na półkach(…)mimo łun na horyzoncie , zamków wylatujących w powietrze(…) o ileż trwalsze od nas”( Cz. Miłosz) i o bibliotekach, które bywają wszechświatem.

Konkurs recytatorski z założenia popularyzował czytelnictwo, ale tytuł,, Pięknie być człowiekiem” wzbogacił ideę przewodnią, iż poprzez literaturę człowiek uczy się tego, co najpiękniejsze i najbardziej wartościowe w życiu. A ta zawsze umożliwia realizację marzeń, pomaga w odkrywaniu własnych zdolności, wartości i nie odkrytych jeszcze tajemnic. Bardzo cieszy to, że w czasach, kiedy coraz więcej osób zafascynowanych jest kulturą obrazkową  i mediami elektronicznymi, umiłowanie do słowa mówionego i pisanego przez młodych ludzi wciąż jest duże. A liczny udział  uczniów na etapie szkolnym i powiatowym konkursu jest potwierdzeniem słuszności tego przedsięwzięcia. Uczeń naszej szkoły Robert Kubiak z klasy VIb jest tego potwierdzeniem. Chłopiec w eliminacjach powiatowych, które miały miejsce w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łęczycy zajął II miejsce i zdobył przepustkę do finału w Książnicy Płockiej, który odbył się  27 maja.

Profesjonalne jury w składzie:

Hanna Chojnacka – aktorka Teatru dramatycznego w Płocku

Eliza Łochowska  - opiekunka teatru dziecięcego w MDK

Elżbieta Dobroń - zastępca dyrektora Książnicy Płockiej

przyznało pierwsze trzy miejsca oraz trzy wyróżnienia. Robert uzyskał  pierwsze wyróżnienie spośród 16 uczestników w kategorii klas IV – VI. Komisja podkreśliła, iż uczeń nie tylko pięknie powiedział, ale sam napisał pierwszy tekst - fraszkę pt. ,, Czytanie”.  Otrzymał dyplom, nagrody książkowe i rzeczowe.

 Dalej był spacer na przystań i płockie molo. Zachwycił nas malowniczy i wiosenny krajobraz Płocka , a szczególności przepiękny widok na Wzgórze Tumskie.

 Robertowi życzymy wielu sukcesów recytatorskich, poetyckich i literackich oraz odkrywania cennych wartości zawartych w książkach. Gratulacje!

                 

GALERIA ZDJĘĆ

Zmieniony ( 06.06.2017. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »