POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI ,,PIĘKNIE BYĆ CZŁOWIEKIEM” Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: Dorota Kowalczyk   
03.05.2017.

Dnia 27 kwietnia 2017r. miały miejsce w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łęczycy XXXIX powiatowe eliminacje Konkursu Recytatorskiego im. J. Korczaka pod hasłem ,,Pięknie być człowiekiem”. Główne cele konkursu to:

- zwrócenie szczególnej uwagi na rolę książek, bibliotek/bibliotekarzy oraz czytelnictwa

- rozwijanie zdolności recytatorskich oraz zainteresowanie poezją i literaturą

- pokazywanie poprzez literaturę potęgi wyobraźni, która jest początkiem tworzenia

- kształtowanie wartościowego i wrażliwego człowieka

- uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze

Naszą szkołę reprezentowało troje uczniów- Szymon Jaros, Dominika Kubiak, Robert Kubiak, którzy zostali  wytypowani w ramach eliminacji szkolnych. Największy sukces zdobył Robert Kubiak z klasy VIb, który zajął II miejsce w kategorii klas IV –VI  i będzie reprezentować nasza szkołę i powiat w finale, który odbędzie się 27 maja w Książnicy Płockiej. Trzecie miejsce w tej kategorii zdobyła Dominika Kubiak z klasy IVb. Wszyscy uczniowie wrócili z nagrodami. Uczestnikom  serdecznie gratulujemy, a Robertowi życzymy powodzenia w następnym etapie!

Uczniów do konkursu przygotowały: p. D. Kowalczyk, p. M. Łuczak, p. G. Mikołajczyk.

 


 

 

Zmieniony ( 04.05.2017. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »