SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI ,, PIĘKNIE BYĆ CZŁOWIEKIEM” Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: Dorota Kowalczyk   
09.04.2017.

 Dnia 4 kwietnia w naszej szkole zostały przeprowadzone szkolne eliminacje konkursu recytatorskiego pod hasłem ,, Pięknie być człowiekiem”. Konkurs został zorganizowany w ścisłej  współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Górze Św. Małgorzaty. Rok 2017 jest szczególnym czasem w działalności Książnicy Płockiej. W tym roku mija bowiem 80 lat od powołania  pierwszej Miejskiej Biblioteki Publicznej, a Książnica jest spadkobierczynią jej działań i idei.  Dlatego ten jubileuszowy rok jest poświęcony roli książki oraz roli biblioteki i bibliotekarzy w życiu różnych społeczności na przestrzeni wieków.

Jedni mówią, że założyć bibliotekę, to jak stworzyć życie. Inni podkreślają ogromną rolę książek w życiu człowieka.  

Dlatego uczniowie naszej szkoły zwrócili uwagę na książki, które niezależnie od wichrów historii wciąż trwają, odbijają się echem w ludzkich sercach, pomagają przetrwać i dają przede wszystkim siłę, uchylając drzwi do innej rzeczywistości.

 Główne cele konkursu to: kształtowanie wartościowego i wrażliwego człowieka oraz pokazanie poprzez literaturę potęgi wyobraźni, która jest początkiem tworzenia.

 Do konkursu zgłosiło się 18  uczestników z klas I – VI.

Komisja w składzie :

 • P. Wanda Czekalska  - przewodnicząca
 • P. Agnieszka Borowska – członek
 • P. Joanna Modrzejewska – członek

wysłuchała przygotowanych przez uczniów recytacji poezji i prozy  i zgodnie z regulaminem dokonała oceny występujących pod kątem doboru repertuaru do wieku dziecka, kultury mowy, interpretacji głosowej tekstu oraz nieprzekraczalnego czasu trwania.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

Kategoria klas I – III

 • Szymon Jaros kl. IIIa– I miejsce
 • Zuzanna Lisewska kl. IIb  - II miejsce
 • Patrycja Piotrowska kl. IIIb -  III miejsce

Kategoria klas IV –VI

 • Dominika Kubiak kl. IVb– I miejsce
 • Robert Kubiak kl. VIb– II miejsce
 • Alicja Gogola kl. VIa – III miejsce

Do etapu powiatowego, który odbędzie się 27 kwietnia w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łęczycy, zakwalifikowano:

 • Szymona Jarosa
 • Dominikę Kubiak
 • Roberta Kubiaka

Laureaci otrzymali dyplomy przygotowane przez szkołę  oraz nagrody książkowe  w postaci albumów ufundowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Górze Św. Małgorzaty, natomiast pozostali uczestnicy zostali uhonorowani wyróżnieniami i nagrodami książkowymi. Do konkursu przygotowały dzieci wychowawczynie poszczególnych klas, a nad prawidłowym jego  przebiegiem czuwały opiekunki: p. G. Mikołajczyk i p. A. Romek.

GALERIA ZDJĘĆ

 

 

Zmieniony ( 09.04.2017. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »