OGÓLNOPOLSKIE DYKTANDO (NIE TYLKO) DLA MISTRZÓW Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: Dorota Kowalczyk   
24.02.2017.

14 grudnia 2016 r. w naszej szkole odbyło się Ogólnopolskie Dyktando  (nie tylko ) dla Mistrzów, organizowane przez Instytut Rozwoju Oświaty w Warszawie.

Celem dyktanda było praktyczne wykorzystanie zasad ortograficznych i interpunkcyjnych w formie zabawy edukacyjnej. Dyktando w formie testu sprawdzającego przeprowadzono w naszej szkole na dwóch poziomach:

·         Poziom 1 – edukacja wczesnoszkolna ( kl. I – III ) –15 uczestników.

·         Poziom 2 – szkoła podstawowa ( kl. IV – VI ) – 38 uczestników.

W całym kraju w dyktandzie wzięło udział na poziomie I -1702 uczniów, na poziomie II- 2006 uczniów. Młodsze dzieci mogły uzyskać  130 punktów, starsze 140. Średni wynik wszystkich piszących to 103 pkt- na poziomie I i 115 pkt. na poziomie II.

Najlepszy okazał się uczeń klasy IV b Marcin Kubiak, który zdobył 133 pkt. i zajął 8 miejsce wśród wszystkich piszących na poziomie II. Otrzymał dyplom wyróżnienia. Dyplom wyróżnienia otrzymali również Patryk Jerzmanowski z klasy VI b (11 miejsce-130 pkt.) oraz Bartek Graczyk (13 miejsce-128 pkt.)

            Z poziomu I najlepiej poradziła sobie Anastazja Marczak, która zdobyła 117 pkt. i zajęła 14 miejsce wśród wszystkich piszących na poziomie I. Otrzymała dyplom wyróżnienia.

Koordynatorkami dyktanda były panie: Grażyna Mikołajczyk i Anna Romek.

 


 

WYNIKI DLA SZKOŁY

 

Zmieniony ( 13.03.2017. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »