RECYTATORSKIE SUKCESY UCZNIÓW Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: Dorota Kowalczyk   
10.05.2016.

Troje uczniów naszej szkoły wzięło udział w XXXVIII edycji Konkursu Recytatorskiego im. Janusza Korczaka,, Pięknie być człowiekiem”. Etap powiatowy odbył się 28. 04. 2016r. w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łęczycy. Tegorocznym tematem przewodnim była idea życia w twórczości Wisławy Szymborskiej. Jej utwory przepełnione były wrażliwością na ludzką krzywdę, cierpienie, ból, ale i także  nie brakowało w nich zachwytu nad codziennością, ironii i radości tworzenia.  Jak co roku konkurs cieszył się bardzo dużą liczbą uczestników we wszystkich kategoriach wiekowych.

Zwycięzcy naszej szkoły wyłonieni ze szkolnego etapu, również zdobyli sukcesy na szczeblu powiatowym. Wyniki przedstawiają się następująco:

Kl. I – III

- Dominika Kubiak kl. IIIb – II miejsce

- Wiktor Gortat kl. IIIb – wyróżnienie

Kl. IV –V

- Robert Kubiak kl. Vb – III miejsce

Dominika Kubiak  zakwalifikowała się do kolejnego etapu, który odbędzie się 21 maja w Książnicy Płockiej.

 Zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz piękne albumy. Mamy nadzieję, że konkurs przyczynił się do popularyzacji poezji i prozy, pobudził aktywność twórczą uczniów, ich wrażliwość na kulturę żywego słowa oraz zachęcił do twórczych poszukiwań sposobów pięknej wypowiedzi. Wszystkim gratulujemy  i życzymy dalszych sukcesów recytatorskich, a za Dominikę szczególnie będziemy trzymać kciuki.

Uczniów do konkursu przygotowały panie: Anna Romek i Grażyna Mikołajczyk.

Zmieniony ( 10.05.2016. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »