ROK 2012 – ROKIEM JANUSZA KORCZAKA Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: Dorota Kowalczyk   
09.10.2012.

W bieżącym roku kalendarzowym minęły 2 okrągłe rocznice związane z  piękną postacią opiekuna i wychowawcy, który całe swoje życie poświęcił dzieciom- JANUSZA KORCZAKA. Minęło 70 lat  od jego śmierci w obozie zagłady w Treblince i 100 lat od założenia  Domu Sierot przy ulicy Krochmalnej w Warszawie.

Był On nie tylko prekursorem działań na rzecz praw  dziecka, wielkim obrońcą tych praw, ale twórcą systemu wychowawczego opartego na pobudzaniu aktywności społecznej oraz podmiotowym traktowaniu dzieci. Sam o nich mówił,, Nie ma dzieci – są ludzie”. Ta idea warta jest nie tylko przypomnienia i powtarzania, ale również kontynuacji i utrwalania.

W naszej szkole w związku z tym zostały podjęte działania  na lekcjach języka polskiego oraz godzinach z wychowawcą. Uczniowie klas starszych wykonali albumy poświęcone Korczakowi oraz stworzyli kącik pamięci. Odbyły się również konkursy recytatorskie oraz literackie. Samorząd Uczniowski zgromadził materiały, przedstawił Jego postać, działalność oraz słynne cytaty na tablicy informacyjnej.

 

 
 


 

 

 

 

Zmieniony ( 29.08.2013. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »