DZIEŃ SENIORA 2019 Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: Dorota Kowalczyk   
20.11.2019.

W listopadzie obchodzimy światowy oraz ogólnopolski Dzień Seniora. Te święta maja wspólny cel – kształtowanie właściwego społecznego postrzegania osób starszych.

Stało się już zatem tradycją naszej szkoły, że co roku spotykamy się, aby uczcić ten piękny dzień. Pragniemy podziękować seniorom za to, że dzięki Nim nie pokryły się kurzem nasze obyczaje, że to z Ich ust młode pokolenie dowiaduje się o minionym czasie. To serca i ręce seniorów sprawiły, że rodzinne domy są bezpieczną przystanią dla dzieci i wnuków.

Bycie seniorem jest atutem. To seniorzy mają ogromną wiedzę, doświadczenie życiowe. To oni są strażnikami tradycji religijnych, patriotycznych,  rodzinnych,  kultywują kulturę naszego regionu, naszej miejscowości. To seniorzy pracowali całe życie na to, co mamy dziś.

W dniu  8 listopada uczniowie należący do szkolnego klubu KMO (Klubu Młodego Odkrywcy), wspierani przez swoich klasowych kolegów z klas III a i III b w ramach realizowanego projektu ekologicznego zachęcili poprzez część artystyczną do zwrócenia uwagi na jakość powietrza, którym oddychamy.

Uczniowie samodzielnie przygotowali prezenty w postaci 80 filiżanek własnoręcznie ozdobionych podpisem „Super Senior 2019” i motywami świątecznymi. Zarówno prezenty jak i dekoracja zrobione zostały z materiałów przyjaznych środowisku i materiałów z odzysku.

Kolejnym punktem spotkania była projekcja filmu Pana Grzegorza Sawickiego prezentującego bogactwo i piękno Doliny Rzeki Bzury.

Uczniów do występu przygotowały Panie: Anna Bagrowska, Aneta Bagrowska, Dorota Kowalczyk i Anna Romek. Dekorację wykonały: Anna i Aneta Bagrowskie. Scenariusz – Anna Bagrowska.

 

 

 

Zmieniony ( 22.11.2019. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »