OGÓLNOPOLSKA AKCJA EDUKACYJNA "DZIECI UCZĄ RODZICÓW" Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: Dorota Kowalczyk   
15.11.2019.
 

Klasy 1-3 przystąpiły do  objętej honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej ogólnopolskiej, trwającej do końca roku szkolnego 2019/2020 akcji edukacyjnej pn. "Dzieci uczą rodziców". Celem akcji wsparcie procesu edukacji najmłodszych, a także zachęcenie ich do rozmowy z rodzicami na tematy będące przedmiotem lekcji przeprowadzonych podczas akcji "Dzieci uczą rodziców". 

W ramach akcji szkoła każdego miesiąca będzie otrzymywać drogą elektroniczną materiały do przeprowadzenia lekcji. Każda lekcja będzie się składać z dwóch części: w pierwszej nauczyciele wykorzystując otrzymane materiały i wiedzę własną wprowadzą dzieci w tematykę zajęć. Zaś w drugiej dzieci będą miały do wykonania zadanie przygotowane przez organizatora. Czasami będzie to pokolorowanie obrazka, prosta łamigłówka czy rebus. Następnie dzieci zabiorą obrazek do domu i pokazując rodzicom, zachęcą ich do rozmowy na temat poruszony podczas lekcji w ramach akcji "Dzieci uczą rodziców". Dzieci są bardzo ciekawe świata, zadają mnóstwo ważnych i potrzebnych pytań. Dlatego też tematyka zajęć będzie bardzo szeroka. Dzieci dowiedzą się jak być bezpiecznym w szkole, w ruchu drogowym, korzystając z internetu czy podczas zimowego oraz wakacyjnego wypoczynku. Ekologia? Ważna sprawa! Dzieci poznają jak poprawnie segregować odpady oraz jak walczyć ze smogiem. Historia? Każdy ją powinien znać. Droga Polski do niepodległości, symbole narodowe to coś, co najmłodsi będą znać. Sport? Sport to zdrowie. Każdy uczeń jak bezpiecznie ćwiczyć się dowie.

Lekcja 1 "Niepodległa Polska" została juz przeprowadzona. Była to podróż do czasów gdy Polska powracała na mapę Europy i świata. W trakcie lekcji dzieci przypomniały sobie symbole narodowe, dowiedziały się kim byli ojcowie polskiej niepodległości, „Katechizm polskiego dziecka” wszystkim dzieciom będzie znany. To wyjątkowa lekcja patriotyzmu w przededniu Narodowego Święta Niepodległości.

 


 

 

Zmieniony ( 17.11.2019. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »