XI ŁĘCZYCKIE MISTRZOSTWA ORTOGRAFII Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: Dorota Kowalczyk   
21.03.2019.

Dnia 15 marca 2019 roku  odbyły się XI Łęczyckie Mistrzostwa Ortografii, których organizatorem jest corocznie  Dom Kultury.

Uczestnikami Dyktanda byli reprezentanci różnych grup społecznych, podzieleni na kategorie: uczniowie od lat 14, juniorzy do lat 14, nauczyciele(oprócz polonistów), samorządowcy, służby mundurowe, instytucje oraz ochotnicy.

Naszą szkołę reprezentowała Zuzia Lisewska – uczennica klasy IVb, która była jedną z najmłodszych uczestniczek konkursu, a stopień trudności był dla każdej kategorii taki sam, gdyż wszyscy pisali to samo dyktando. Oceniana była nie tylko prawidłowa pisownia ortograficzna, ale też interpunkcja.

Dla Zuzi była to doskonała okazja zmierzenia się z jakże trudnymi zawiłościami naszego języka pisanego, poznania jego piękna, ale też znakomita zabawa sympatycznego i pełnego szacunku stosunku do ojczystego języka.

Na pewno Mistrzostwa te spotkały się z pozytywnym odzewem dziewczynki, były ciekawą formą zweryfikowania swoich sił oraz metodą integracji zarówno młodego jak i starszego pokolenia.

Zuziu – gratulacje za udział. Jesteś wielka i bardzo odważna, a sukcesy na pewno przed Tobą…!

 

 

 
 

 

Zmieniony ( 21.03.2019. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »