SUKCESY UCZENNIC W WOJEWÓDZKIM KONKURSIE POETYCKIM! Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: Dorota Kowalczyk   
28.11.2018.

Uczennice naszej szkoły – Alicja Gogola kl. VIIIa i Klaudia Kubiak kl. Vb zostały laureatkami Wojewódzkiego Konkursu Poetyckiego im. K. K. Baczyńskiego  zorganizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Ozorkowie.

W dniu 27 listopada 2018 r. dziewczęta wraz z polonistką G. Mikołajczyk udały się na podsumowanie konkursu. Głównym jego celem była konfrontacja twórczości poetyckiej, literackich pobudek oraz aktywności twórczej w dziedzinie poezji z innymi uczniami województwa łódzkiego.

Na konkurs wpłynęło 260 wierszy, napisanych przez ponad 80 młodych autorów z województwa łódzkiego. Jednak do ścisłego finału została zaproszona tylko niewielka  grupa. 

Alicja Gogola zajęła I miejsce w grupie II ( od 12 do 15 lat)

Klaudia Kubiak zdobyła Wyróżnienie w grupie I ( do 11 lat)

Dziewczęta wykazały się niezwykłym profesjonalizmem oraz ogromną wrażliwością. Jesień stała się jakby pretekstem do głębszych ich rozważań i przemyśleń. Żyją tu i teraz, a więc cieszą się i smucą, bawią i kochają, ale także cierpią , czekają na to, co przyniesie następny dzień i wierzą, że będzie on piękniejszy, bo nowy i inny -  tym wszystkim uczuciom dały  wyraz w swoich wierszach.

Ala i Klaudia czytały  wiersze szerokiej publiczności, a jeszcze większą radością i dodatkową, cenną  nagrodą jest to, że ich wiersze znajdują się tomiku poetyckim,, Latarnie nadziei” wydanym przez bibliotekę. Tytuł ten został zaczerpnięty z wiersza napisanego przez Alę Gogolę. Gratulacje!

 

 

 

Zmieniony ( 28.11.2018. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »