GMINNE DOŻYNKI 2018 Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: Dorota Kowalczyk   
28.08.2018.

Dnia 26 sierpnia 2018r. w Górze Św. Małgorzaty odbyły się gminne dożynki, które miały tradycyjnie charakter religijno – ludowy. Uroczystość odbyła się na parkingu obok szkoły i rozpoczęła korowodem, podczas którego wprowadzono wieńce dożynkowe. W święcie tym uczestniczył także poczet sztandarowy naszej szkoły.

 Imprezie towarzyszyły prezentacje artystyczne, w których brały udział zespoły gminne Małgorzaki i Witaszewiacy. Popis instrumentalny dały orkiestry dęte z Góry Św. Małgorzaty i Tumu. Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali również ciekawy program artystyczny. Wszyscy staropolskim zwyczajem zostali poczęstowani chlebem i miodem. Każdy też mógł spróbować grochówki oraz słodkości, które przygotowały gospodynie z KGW. Na zakończenie dożynek wszyscy zgromadzeni mogli odprężyć się przy śpiewach i tańcach gwiazdy wieczoru. A gościem tegorocznych dożynek był zespół EFFECT.  Na zakończenie dnia odbyła się dla wszystkich zabawa taneczna.

 

 

 


 

Zmieniony ( 24.09.2018. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »