PROGRAMY PROFILAKTYCZNE W SZKOLE Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: Dorota Kowalczyk   
24.09.2018.

Programy profilaktyczne w naszej szkole.

Wszyscy wiemy, że lepiej zapobiegać niż leczyć, zgodnie z tą zasadą realizowane są w naszej szkole elementy  programów  profilaktycznych .  Celem ich  jest taki wpływ na dziecko, aby radziło sobie lepiej, bez nadmiernego napięcia w rozwiązywaniu problemów, aby rozumiało siebie, umiało współżyć z innymi i potrafiło znajdować w samym sobie oparcie w trudnych sytuacjach.

W roku szkolnym 2018/2019 kontynuowane będą programy „Nie pal przy mnie, proszę” dla uczniów klas I-III oraz „Znajdź właściwe rozwiązanie” dla uczniów klas IV-VIII,„Dopalaczom- STOP” dla uczniów klas VII- VIII.

Uczniowie obok wiedzy dotyczącej wpływu używek na organizm człowieka, mogą posiąść wiedzę na temat asertywności, podnoszenia własnej wartości, umiejętności podejmowania odpowiedzialnych decyzji.

 

We wszystkich klasach szczególną uwagę zwracamy na zasady dobrego wychowania realizując program „Zacznijmy od dzień dobry” – z naciskiem na wzajemną życzliwość.

 

Prosimy, by rodzice rozmawiali z dziećmi na temat tego, co ich spotyka w szkolei informowali wychowawców o każdym niepokojącym ich sygnale. 

 

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »