WYCIECZKA KLAS DRUGICH D0 ROGOWA Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: Dorota Kowalczyk   
22.09.2018.

W dniu 20 września klasy II pod opieką pań Anny Romek, Aleksandry Zyl i Doroty Kowalczyk udały się na wycieczkę do Rogowa. Celem wyjazdu było poznanie flory i fauny występującej w lesie; poszerzenie słownictwa poprzez poznanie różnorodnych gatunków bylin, drzew i krzewów; pogłębianie świadomości ekologicznej wobec środowiska naturalnego oraz wyrabianie pozytywnych nawyków spędzania czasu wolnego.

Pobyt w Rogowie uczniowie rozpoczęli od spaceru z przewodnikiem po Arboretum i Alpinarium, który dał wszystkim uczestnikom możliwość poznania ciekawych gatunków drzew, krzewów oraz kwiatów rosnących na terenie ogrodu.

 


 

Po spacerze pełnym wrażeń chętni uczniowie zakupili sobie wybrane gatunki roślin.

 


 

Następnym punktem wycieczki było zwiedzanie Muzeum Lasu i Drewna, gdzie dzieci podziwiały znajdujące się tam okazy leśnych zwierząt zamieszkujących nasz kraj. W muzeum odbyła się bardzo ciekawa lekcja przyrody. Pani przewodnik w sposób bardzo interesujący przekazała uczestnikom wiele ciekawostek.

 


 

Na zakończenie dzieci mogły posilić się podczas zorganizowanego ogniska. Samodzielnie upieczona kiełbaska lub chleb smakowały bardzo dobrze.

 

 

 


Zmieniony ( 22.09.2018. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »