ROZPOCZĘCIE NOWEGO ROKU SZKOLNEGO 2018/ 2019 Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: Dorota Kowalczyk   
03.09.2018.

Początek września  kojarzy się wszystkim z zakończeniem wakacji i rozpoczęciem nowego roku szkolnego. Uroczyste rozpoczęcie w tym roku nastąpiło w poniedziałek 3 września. Dzień ten zwykle głęboko zapada w pamięci każdego ucznia, bo to początek czegoś nowego-  ciężkiej pracy, systematyczności i punktualności. W rozmowach dało się jeszcze wyczuć ducha wakacji, ale jednocześnie słyszało się radość ze spotkania z koleżankami i kolegami.

Po uroczystym wprowadzeniu pocztu sztandarowego i złożeniu meldunku przewodnicząca SU Julia Oleska z kl. VIIIb powitała wszystkich i zasygnalizowała, że czas wracać do szkolnych ławek i podążać ścieżkami wiedzy.

Następnie Pan Marcin Przepióra – dyrektor krótko przedstawił organizację pracy szkoły  w tym roku. Przedstawił wychowawców poszczególnych klas oraz nauczycieli.

Julia Oleska w imieniu Samorządu Uczniowskiego złożyła wszystkim życzenia:

Z okazji rozpoczynającego się Nowego Roku Szkolnego 2018/ 2019 życzę Panom Dyrektorom i Nauczycielom spokojnej pracy, wytrwałości i cierpliwości, wielu sukcesów dydaktycznych i wychowawczych, a także radości płynącej ze wspólnych działań. Koleżankom i Kolegom życzę dużo energii i zapału w rozwijaniu swoich pasji. Bądźcie aktywni, ciekawi świata i nie ustawajcie w poszukiwaniu własnych horyzontów. Pierwszakom życzę, aby zdobyta wiedza umożliwiała osiąganie kolejnych sukcesów w następnych latach nauki, a  szkoła była  dla  Was miejscem, do którego z chęcią będziecie przychodzić i mieć poczucie bezpieczeństwa. Ósmoklasistom – jak najlepszego wyniku z egzaminu po szkole podstawowej, Rodzicom zaś satysfakcji oraz wielu optymistycznych nadziei związanych z edukacją swoich dzieci.

Następnie uczniowie udali się z wychowawcami do klas. Tam zapoznali się z  tygodniowym planem pracy oraz przypomnieli zasady bezpieczeństwa obowiązujące w szkole oraz poza nią. Na zakończenie w miejscowym kościele odbyła się msza święta inaugurująca nowy rok szkolny.

 

 


 

Zmieniony ( 18.09.2018. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »